Oferujemy przygotowanie bezpłatnych dwuwariantowych koncepcji torów pumptrack wraz z zagospodarowaniem terenu. W opracowaniu tym pokażemy graficznie kształty i lokalizacje torów na zaproponowanym terenie. Opiszemy najważniejsze parametry, dane techniczne oraz przedstawimy szacunkowe koszty kompleksowego wykonania zaproponowanego obiektu.

Do przygotowania koncepcji będziemy potrzebować: 

  • lokalizacji działki (adres, numer działki lub lokalizacja na Google Maps),
  • wymiarów terenu,
  • przewidywanego budżetu.

W kwestii koncepcji prosimy o kontakt na adres: natalia.btproject@gmail.com

W ciągu ostatnich 5 lat aż połowa wykonanych przez nas torów pumptrack powstała dzięki inicjatywie mieszkańców! Większość z nich jest finansowana poprzez środki z budżetów obywatelskich. 

Wspieramy zgłaszających projekty torów pumptrack do lokalnych budżetów – oferujemy pomoc merytoryczną, udostępnienie materiałów do promocji projektu, wykonanie koncepcji planowanego przedsięwzięcia wraz z szacunkową wyceną kompleksowego wykonania. Skontaktuj się z nami, jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji!

Wybudujmy Pumptrack – przewodnik po budżecie obywatelskim

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie e-book, który opisuje cały proces zgłaszania pumptracka do budżetu obywatelskiego. Znajdziesz tam przykłady zwycięskich projektów i porady jak z sukcesem przejść całą procedurę.

Konsultacje społeczne

Pamiętaj o konsultacjach z docelową grupą użytkowników torów pumptrack. Warto wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Obiekt stworzony w kooperacji z przyszłymi użytkownikami to gwarancja miejsca, które będzie cieszyło się popularnością.

Lokalizacja

Odpowiedni wybór lokalizacji toru pumptrack jest kluczowy.  Dobrze wykonany obiekt przyciągnie tłumy użytkowników. Warto więc, by taką inwestycję zaplanować w miejscu, które jest dobrze skomunikowane z resztą miasta. 

Sama jazda na torze nie powoduje hałasu, jednak należy pamiętać, że jest to miejsce spotkań, dlatego warto zadbać o taką lokalizację, która nie będzie stanowiła źródła konfliktów z mieszkańcami sąsiednich budynków.

Pomagamy na wszystkich etapach inwestycji

Wiemy jak wykorzystać potencjał każdego skrawka terenu. Projektując dany obiekt nie chcemy jedynie stworzyć dobrego parku czy toru rowerowego, ale inwestycję, która ucieszy wszystkich użytkowników.

Dla kogo projektujemy i budujemy?

Spektrum odbiorców jest bardzo szerokie – od małych dzieci na odpychanych rowerkach poprzez młodzież szukająca rozrywki zapewniającej wysoki poziom emocji, po profesjonalnych zawodników, którzy szlifują technikę, przygotowując się w ten sposób do uprawiania licznych odmian kolarstwa. Różnorodność zainteresowań wzmaga coraz większe zapotrzebowanie na powstawanie nie tylko ścieżek rowerowych czy tras do kolarstwa górskiego, lecz także parków rowerowych i rowerowych placów zabaw – PUMPTRACK.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Szwajcarska Poradnia ds. Zapobiegania Wypadkom (BFU) umieściła PUMPTRACKI w „niebieskiej” grupie obiektów sportowych co jest równoznaczne z uznaniem ich za równie bezpieczne jak place zabaw dla dzieci.

Koszty inwestycji

PUMPTRACKI znajdują się w grupie najmniej kosztownych obiektów sportowych (zdecydowanie tańszych niż ich klasyczne odpowiedniki np. boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią). Co więcej, asfaltowa nawierzchnia rowerowego placu zabaw jest niezwykle odporna zarówno na intensywne uzytkowanie jak i na warunki atmosferyczne, co redukuje koszty eksploatacji praktycznie do zera.

Wybór wykonawcy

Tor rowerowy PUMPTRACK należy do specyficznych robót budowlanych, które powinny być wykonywane przez specjalistyczne firmy posiadające odpowiednie doświadczenie przy budowie tego typu infrastruktury rowerowej. Kluczowe jest odpowiednie wyprofilowanie przeszkód i ich lokalizacja, czego na etapie projektowania nie da się jednoznacznie stwierdzić. Odbywa się to na etapie wykonawstwa testując przeszkody pod kątem płynności przejazdu. Brak odpowiednio wykwalifikowanej kadry i stałego testowania oraz korygowania przeszkód wpłynie niekorzystnie na całą inwestycję. Doświadczenie w wykonaniu drogi rowerowej lub pieszo-rowerowej nie zapewni odpowiednich kwalifikacji i wiedzy technicznej niezbędnych do przeprowadzenia tak specyficznych robót budowlanych jakimi jest wykonanie toru rowerowego typu pumptrack.

Wymagania lokalizacyjne

Tor pumptrack jest obiektem, na którym licznie gromadzą się dzieci i młodzież. Należy więc zapewnić maksymalne względy bezpieczeństwa i zachować odpowiednie odległości tego typu obiektów m.in. od ulic, parkingów i torów kolejowych. Możliwe jest zaprojektowanie toru wśród drzew i innych pionowych przeszkód.

Wymagania terenowe

Teren pod tor pumptrack powinien być płaski lub lekko pochyły. Składowymi warunkującymi koszt wykonania toru są warunki geotechniczne podłoża, które mają wpływ na dobór odpowiedniej podbudowy oraz systemu odwodnienia. 

Powierzchnia

Obszar przeznaczony na lokalizację toru może mieć dowolny kształt, ale jego minimalna szerokość powinna wynosić 15 m. Urozmaicony rowerowy plac zabaw pumptrack zaczyna się od powierzchni 800 m2, jednak najbardziej cenione przez użytkowników i najpopularniejsze są obiekty o powierzchni od 1000 m2. 

Aktualny katalog BT Project w formacie .pdf – kompletne źródło wiedzy o asfaltowych pumptrackach i innych rodzajach infrastruktury rekreacyjnej z naszej oferty.

Okładka katalogu BT Project

Regulamin toru pumptrack w formacie .pdf w jakości do wydruku. Wymiar tablicy to 79 x 99 cm.

Infografika - koszty związane z brakiem aktywności fizycznej w Polsce